EWIDENCJA BDO

Przedsiębiorcy, którzy posiadają odpady, muszą prowadzić ich ewidencję elektronicznie w BDO, na swoim indywidualnym koncie.

Niektóre podmioty są zwolnione z prowadzenia ewidencji odpadów poprzez kary ewidencji. Pokrótce są to m. in.:  wytwórcy odpadów, którzy w danym roku wytworzyli:

Karta Ewidencji Odpadów w skrócie KEO

Kartę Ewidencji Odpadów możemy porównać do księgi przychodów i rozchodów odpadów. Przedsiębiorca ma obowiązek wykazać w karcie, w jaki sposób wszedł w posiadanie odpadów i co się z nimi stało dalej.

Od 2021 r. KEO sporządzamy tylko poprzez system BDO.  KEO zapisywane jest na serwerach państwowych. Dokument KEO oraz jego wydruk (PDF), generowany jest zawsze w systemie BDO. Wgląd w KEO mają instytucje państwowe m. in.:  GIOŚ, WIOŚ, urząd marszałkowski, Inspekcja Transportu Drogowego czy policja.

WAŻNE!

Obowiązuje zasada, że posiadacz odpadów zakłada oddzielnie kartę ewidencji odpadów dla każdego kodu odpadów i dla każdego miejsca prowadzenia działalności na dany rok kalendarzowy.

Najważniejszym elementem KEO jest sekcja „Ewidencja”. Właśnie w tym miejscu posiadacz odpadów prowadzi bieżącą ewidencję odpadów, poprzez dokonywanie wpisów do KEO.

Ewidencja obejmuje 5 sekcji określających pochodzenie odpadów oraz ich zagospodarowanie.

Usługa EWIDENCJA BDO obejmuje :

Koszt sporządzenia 1 KEO

rozpoczyna się

od 200 zł netto + VAT

100%

PROFESIONALIZMU

Tyle dajemy od siebie.

Jak wygląda proces utworzenia ewidencji przez MK-expert?

  1. skontaktuj się z nami w celu wyceny;
  2. dodaj eksperta BDO do Twojego konta BDO jako użytkownika, nie martw się, otrzymasz od nas instrukcję a proces zajmie około 2 minut;
  3. po sporządzeniu przez nas ewidencji otrzymasz raport;
  4. pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie.

Masz dość biurokracji?

Nie chcesz tracić cennego czas?

Sporządzimy ewidencję  za Ciebie.

 

Nie trać czasu!

to może być Twój ekspert ds. BDO

Nasze motto :

„Trzeba robić to co się lubi, a wtedy robi się to dobrze!”

Chcesz się z nami skontaktować? Użyj poniższego formularza lub po prostu zadzwoń.