4 listopada 2022

Pozwolenie na transport odpadów w krajach europejskich

Każdy kraj w Europie ma pewne obostrzenia, regulowane przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami, które sprawiają, że uzyskanie przez zagraniczne firmy pozwoleń na transport odpadów jeśli nie graniczy z cudem to jest bardzo trudne.

Przykładami są: Irlandia, Dania, Szwecja czy Wielka Brytania. Jeden drobny błąd w dokumentacji może nas słono kosztować, dlatego formalności lepiej zostawić ekspertom.

W twoim imieniu uzyskamy zezwolenie na transport odpadów w dowolnym kraju europejskim. Odciążymy Twoją firmę od biurokracji, wszelkie formalności pozostaw nam. Niektóre decyzje zdobywamy nawet w ciągu 1 dnia.

Minimum formalności i realizacja usług online odciąży Twoją firmę od biurokracji.

Uzyskujemy w trybie ekspresowym pozwolenia na:

Polskę

Holandię

Belgię

Austrię

Chorwacje

Niemcy

Luksemburg

Walię

Szwecję

Włochy

Wielką Brytanię

Danię

Rumunię

Norwegię

Certyfikat przewoźnika odpadów – czy jest potrzebny?

Na terytorium poniższych krajów, obowiązują certyfikaty, które dla Ciebie uzyskamy.

Czechy

Węgry

Słowenia

Estonia

Słowacja

Szwajcaria

Litwa

Francja

Hiszpania

Łotwa

Norwegia

Jeśli Twoja firma przewozowa uzyskała wpis do bazy BDO w Polsce w dziale VII jako transportujący odpady, to na podstawie tego dokumentu może legalnie świadczyć tę usługę w Czechach,  bez konieczności występowania o odrębne pozwolenie na terytorium Czech. Zaleca się, aby przewoźnik zawsze posiadał przy sobie certyfikat poświadczający rejestrację firmy jako transportującego odpady neutralne przetłumaczone na język kraju, w którym będzie odbywał się transport odpadów.

Mimo, iż kraje takie jak: Szwajcaria, Francja, Węgry, Słowacja, Czechy, Słowenia, Chorwacja, Hiszpania, Litwa, Łotwa, oraz Estonia uznają zgodnie z rozporządzeniem wspólnoty europejskiej przewóz towarów przez przewoźników zarejestrowanych w kraju Unii Europejskiej i nie posiadają swoich własnych wewnętrznych regulacji prawnych, organy kontrolujące często same nie do końca wiedzą jak takie regulacje wyglądają. Praktyka pokazuje, iż przewoźnik stosuje posiadanie certyfikatu w dedykowanym języku (DE, FR, HU, SK, ES, CZK) potwierdzającym posiadanie rejestracji przewoźnika neutralnych odpadów. Z doświadczenia wiemy jak “oporne” i wnikliwe mogą być służby kontrolujące. Nie zwlekaj, zabezpiecz się w certyfikat.

Proponujemy Państwu skorzystanie ze specjalnie przygotowanych i dedykowanych dla firm certyfikatów potwierdzających fakt rejestracji.

Certyfikaty wykonane są na papierze odpowiedniej gramatury, zawierają rozetę drukarską tak jak w przypadku dokumentów urzędowych, zabezpieczone są znakiem holograficznym WASTE CARRIER z symbolem liścia ekologicznego. Koszt 1 egzemplarza to 250 zł netto + kosz przesyłki. Realizacja w 3 dni robocze (przy większych ilościach czas realizacji ulegnie wydłużeniu).

Usługi realizujemy online, ale jesteśmy zawsze blisko Ciebie !

Twoja firma jest z dala od naszego biura? To nie problem. Naszym najlepszym produktem w ofercie jest OBSŁUGA KLIENTA ! Jesteśmy bardzo dumni z tego, że wypracowaliśmy z naszymi Klientami ścieżkę współpracy na odległość, która jest prosta, a podążanie nią jest efektywne i przyjemne.